“Kendiyle yarışan, hayallerine koşan, kapılarını cesaretle geleceğe açan genç kadınlar için buradayız.”

Programlarımız

Burs
Programı

Kız Kardeşim Burs Programı kapsamında üniversite eğitimine devam eden ve maddi desteğe ihtiyaç duyan 18-25 yaş arası 300 genç kadına burs imkânı sağlıyoruz.

Burs Programı’nı, Türkiye Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile yürütüyoruz.

Yeni dönem burs başvurusu için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!

Birlikte Yürüdüğümüz Kız Kardeşlerimiz

300

Toplam Burs

36

Şehir

49

Üniversite

60

Bölüm

46

1. Sınıf

53

2. Sınıf

40

3. Sınıf

39

4. Sınıf

Güçlenme Programı

Güçlenme Programı kapsamında, Kız Kardeşim Projesi’nin hedef kitlesi olan üniversiteli genç kadınlara ihtiyaçları doğrultusunda sunulacak mentor programları ile hayata, kariyerlerine ve gelişimlerine yönelik destek sağlıyoruz. Alanında uzman, deneyimli mentorlar ile bilginin gücünü genç nesillere aktararak geleceğimizi güçlendirmeyi hedefliyoruz.

Ayrıca 10.000 genç kadınlara “Keşfet Kendini” uygulaması ile kendilerini keşfetmeleri, potansiyellerinin farkına varmaları ve kariyer yolculuklarında emin adımlarla ilerlemeleri konusunda destek oluyoruz. “Keşfet Kendini” uygulaması ile kişilik envanteri ve dayanıklılık envanteri testini ücretsiz olarak yapacak genç kadınların güçlenmesi gereken yönlerini öğrenip geliştirebilmelerini ve güçlü yönlerini keşfedip geleceğe bugünden hazır olabilmelerini hedefliyoruz.

Güçlenme Programı’nı Özel Sektör Gönüllüleri Derneği ve Davranış Bilimleri Enstitüsü ile yürütüyoruz.

guclenme_programi_circle

Yıldızlar Karması

Bu programla spor, sanat ve toplumsal fayda alanındaki hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen genç kadınlara maddi ve ayni destekler sağlıyoruz. Başarılarıyla kız kardeşlerine rol model olmak isteyen, kendine inanan genç kadınların sadece onları izleyen ‘kız kardeşleri’ne değil tüm Türkiye’ye ilham vermelerini, bugünümüzün ve geleceğimizin yıldızları olmalarını istiyoruz.

banner_under
Scroll to Top